Osiągnięcia obornickich tenisistów stołowych

OBORNIKI. Po ciszy burza. Tak należałoby powiedzieć o obornickim klubie tenisa stołowego. Krótką przerwę, jaka nastąpiła po zdobyciu III miejsca w Mistrzostwach Województwa LZS, tenisiści UKS Oborniki spędzali na pracowitych treningach pod okiem Stanisława Hyżyka no i są widoczne tego efekty. 

W niedzielę 30 marca w Poznaniu rozegrano turniej ośmiu czołowych zawodników i zawodniczek wielkopolski w kategoriach wiekowych młodzik, kadet i junior. Z Obornik prawo startu otrzymało aż ośmiu zawodników. Największe brawa należą się dla Jakubowi Olędrowiczowi który zwyciężył w kategorii junior i tym samym sprawił sobie piękny prezent na obchodzone dzień wcześniej 18 urodziny. 

Pozostali juniorzy zajęli także wysokie miejsca – piąte Jakub Strzębka, szóste Michał Strzębka, a wśród kadetów czwarty był Miłosz Sobkowiak. Wśród młodzików czwarte miejsce zdobył Michał Iracki, szóste  Patryk Nowicki. Najlepsze młodziczki, to zdobywczyni czwartej lokaty Małgorzata Gliniany i szóstego miejsca Agnieszka Koch. 

W minioną niedzielę 13 kwietnia w Niechanowie koło Gniezna odbyły się wojewódzkie eliminacje do ogólnopolskiego turnieju mini olympic game. Reprezentowało obornicki klub czworo zawodników, z czego troje uzyskało awans. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczyła Małgorzata Gliniany, na czwartym miejscu uplasowała się Monika Iracka. Wśród chłopców awans wywalczył Michał Grotowski zajmując szóste miejsce. Warto dodać, że w turnieju startowało około 70 zawodników i zawodniczek z całej Wielkopolski.

Podobne artykuły