Ortograficzne potyczki

ROŻNOWO. 16 kwietnia, już po raz piąty, w Zespole Szkół w Rożnowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Adresowany był do uczniów szkół podstawowych z gminy Oborniki oraz zaprzyjaźnionych szkół z Gościejewa i Parkowa. Konkurs rozstrzygnięty został w trzech kategoriach. 

Wśród czwartoklasistów I miejsce zdobyli ex aequo Weronika Ptaszyńska ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Marcin Trzaska ze Szkoły Podstawowej nr 2, II miejsce Daria Mączyńska z Chrustowa. Trzeciego miejsca w tej kategorii nie przyznano. W kategorii klas piątych I miejsce zdobył Patryk Olszewski  z Zespołu Szkół w Rożnowie, drugi był Szymon Fischbach ze Szkoły Podstawowej w nr 4 w Obornikach, a trzecia była Katarzyna Koblańska ze Szkoły Podstawowej w Chrustowie. Mariusz Stachowiak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach zdobył I miejsce z kategorii klas VI, drugie Maciej Stachowiak z Objezierza, a trzecie Julita Nowak z Zespołu Szkół w Parkowie. 

Poza tym sklasyfikowano także szkoły. I miejsce w ortograficznych potyczkach zdobyła Szkoła Podstawowa nr 4 w Obornikach, drugie Zespół Szkół w Rożnowie, a trzecie Zespół Szkół w Gościejewie. Komisja w składzie: przewodnicząca – Magdalena Krzyżaniak oraz Krystyna Eichler i Anna Ostrowska, wysoko oceniła znajomość ortografii wśród uczestników konkursu, a zwycięzcami okazali się wszyscy, którzy reprezentowali swoje szkoły. Konkurs nie mógłby się odbyć bez życzliwości i dużej przychylności dyrektor szkoły Doroty Stypuły oraz finansowego wsparcia państwa Kasprzyków, właścicieli firmy KAS – BUT, Firmy Heiliński oraz pana Krzysztofa Przybyłka z Rożnowa, za co za naszym pośrednictwem Alicja Jastrząbek jako organizator, składa serdeczne podziękowania.

Podobne artykuły