Na początek wolontariatu koncert

OBORNIKI. Wspólnota wolontariuszy hospicyjnych wraz ze swym opiekunem ks. Zbigniewem Urnym zaprosiła w minioną niedzielę mieszkańców Obornik na koncert do kościoła Miłosierdzia Bożego. Chcieli za pomocą muzyki i tekstów Karola Wojtyły zwrócić uwagę na niedawno rozpoczętą w Obornikach działalność wolontariatu hospicyjnego. Okazja kolejnej rocznicy śmierci Jana Pawła II przypomniała słowa Wielkiego Polaka a te stały się dla wolontariuszy drogowskazem. 

Organizatorka koncertu Beata Stachowiak zadbała o kameralną oprawę i jej zamierzenie w najwyższym stopniu się udało. Wraz z Joanną Gacek, o której sopranie już pisaliśmy oraz Weroniką Wrzeszcz śpiewała na chórze, niewidoczna dla siedzących poniżej oborniczan. W ten sposób słuchacze odcięci od obrazu mogli popaść w zadumę i przejść w wyciszenie pozostając jedynie z muzyką i własnymi myślami. Co pewien czas tę muzykę przerywali Jarosław Mączyński, Dawid Grądzielewski i Wojciech Kucharski recytując fragmenty „Źródła” czy „Tryptyku rzymskiego” Karola Wojtyły. Słowa dźwiękiem zabarwili Robert Płócienniczak grający na organach Bacha, Pachelbela i Wely`ego oraz Dagmara Maluszke akompaniująca na skrzypcach. Artystów wsparła graficznie obornicka plastyczka Katarzyna Adamczak a wszystkim im serdecznie podziękował Zbigniew Urny. 

Koncert bez wątpienia zapisał się na długi czas w pamięci o tych, którzy w minioną niedzielę przybyli do kościoła. Po wyjściu pani Katarzyna Rembowska ze Ślepuchowa przyznała, że potrzebowała właśnie takiej chwili na zadumę. Jego maleńkie fragmenty można obejrzeć na naszej stronie www.oborniki.com.pl. Po koncercie gości mogli w Domu św. Faustyny porozmawiać przy kawie i cieście, dzieląc się wzajem uwagami i pomysłami. 

Podobne artykuły