Młodzi duchem z Wargowa

WARGOWO. Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu. To zdanie było mottem jubileuszowego, bo piątego „Wieczorku Seniora”, który odbył się w minioną sobotę w Wargowie. W niepowtarzalnej i ciepłej atmosferze spotkali się w wiejskim domu kultury ci, którzy najbardziej zasługują na swoje święto – wargowscy seniorzy. Do tego grona należą 63 osoby, w tym aż jedenastu 80-latków i dwie dostojne panie, które w tym roku świętować będą swoje 90-te urodziny. 

Zaszczytnym tytułem najstarszej mieszkanki Wargowa – wśród liczącej 478 osób społeczności – może pochwalić się Pani Anna Boniecka. Najstarsza,  „diamentowa” Anna Boniecka oraz tuzin nieco młodszych Wargowian – Leokadia Banaszak, Jan Jercha, Joanna Grobelna, Maria Borucka, Marianna Jędrzejczak, Monika Lubik, Wanda Grobelna, Kazimiera Piotr, Genowefa Spychała, Adela Żóławska, Stanisław Woźniak, Wojciech Żółtowski zostali uhonorowani symbolicznym kwiatem oraz albumem o Janie Pawle II. Tym, którzy nie mogli być obecni ze względu na swój stan zdrowia dostarczono upominki do domu. Sołtys i radna – Irena Magdziarek serdecznie wszystkich powitała i poprowadziła całą uroczystość. 

Korzystając z okazji i tak szacownego audytorium przybliżyła mu również wydarzenia, które nie ominą Wargowa. A w tym roku będzie się tam sporo działo. Będzie to m.in. zakończenie dużej inwestycji – budowy sieci kanalizacyjnej, rozbudowa wiejskiego domu kultury, organizacja 7 września dożynek gminnych i jubileusz 790-lecia istnienia miejscowości Wargowo. Pojawiła się również szansa na poprawę bezpieczeństwa użytkowników drogi powiatowej i wykonanie wreszcie w Wargowie przez starostwo chodnika. Wracając jednak do „Wieczorka Seniorów”, na tradycyjne i wpisane w kalendarium tej miejscowości spotkanie zaproszenie przyjęła burmistrz Anna Rydzewska. Gościem specjalnym był kapelmistrz Obornickiej Orkiestry Dętej Krzysztof Warguła. Ze względu na skromne warunki lokalowe towarzyszyła mu tylko część zespołu, ale nie zabrakło widowiskowych popisów obornickich tamburmajorek. 

Seniorzy z Wargowa nagrodzili dziewczęta brawami. Później bawiąc się oraz śpiewając razem z zespołem folklorystycznym „Maniewiacy” dali dowód na to, że nadal są pełni wigoru, entuzjazmu i przede wszystkim młodzi duchem. Zabawa była tak przednia, że przy okazji dała się ponieść i zabłysnęła talentem wokalnym Pani Aldona Olczak.

Pamiętając, że starość nie zawsze musi być smutna, szara i samotna – członkinie Koła Gospodarnych Kobiet „Wargowianki” zadbały o organizację i najdrobniejszy szczegół tegorocznego „Wieczorku Seniora”. Ich wysiłki wsparła rada sołecka z Wargowa.

Podobne artykuły