Jak dobrze mieć komunalne

OBORNIKI. Nad tym, czy dobrze mieszka się w lokalu komunalnym zastanawiali się niedawno radni na posiedzeniu jednej z komisji problemowych. Mieszkania są często stare, ale i czynsz niewysoki. Nierzadko potrzeba remontów, ale wykona je gmina. Po kilku latach można wystąpić o zgodę na wykup lokalu a potem je sprzedać. 

Radni omawiali sprawę wniosku o sprzedaż konkretnego mieszkania o powierzchni 84 metrów kwadratowych wraz z garażem i ponad 200 metrową działką położonego w centrum Obornik przy ulicy Kowalskiej. Kupujący jest od 22 lat jego najemcą i sam je remontował. W tej sytuacji może liczyć na 65% bonifikaty od ceny a ta nie jest wysoka. 

Jeśli rada wyrazi zgodę wnioskujący kupi je za jedynie 17.705 złotych. 

Tu warto wyjaśnić, że działka w tej części Obornik kosztuje kilka razy więcej a opisane mieszkanie może uzyskać na wolnym rynku cenę ponad 100 tysięcy złotych. Jeżeli je sprzeda przed upływem 5 lat, zapłaci podatek w wysokości 10% ceny. 

Radni byli za sprzedażą.  Lista kolejnych chętnych na wykup mieszkania uzyskanego od gminy wciąż rośnie i trudno się temu dziwić. To przecież doskonały interes.

Podobne artykuły