Zaproszenie do jacuzzi

OBORNIKI. W ubiegłym tygodniu została uroczyście otwarta kolejna cześć obornickiej pływalni. Jest to rozległy brodzik z siedmioosobowym podświetlanym jacuzzi, zjeżdżalnią dla najmłodszych i wodnym grzybem. Od listopada bieżącego roku trwały prace adaptacyjne nieużytkowanych do tej pory pomieszczeń pływalni. Dobudowany kompleks rekreacyjny kosztował gminę ok. 1,5 mln zł.

Brodzik dla dzieci ma głębokość 0,3-0,6 m a temperatura wody w nim oscyluje w granicach 30 stopni Celsjusza. W jacuzzi jest o 5oC cieplejsza. Autorem projektu była poznańska firma Intech była autorem i należy jedynie żałować, że nie wybudowano zamiast jednego dwóch jacuzzi bo o frekwencję na nowych obiektach można być spokojnym. Wykonawcą prac była wyłoniona w przetargu spółka Metrolog oddział w Poznaniu. 

Na każdym etapie robót ścisły nadzór prowadzili Andrzej Starosta, prezes PEC oraz kierownik pływalni  Damian Bukowski. Na uroczyste przekazanie nowej części przybyli na pływalnię samorządowcy i osoby, które brały udział w procesie rozbudowy.  

Gości oprowadzał Andrzej Starosta pokazując im cześć dla klientów pływalni oraz te techniczną, której na co dzień nie widać. W podziemiach budynku znajdują się „płuca”, czyli część zajmująca się odzyskiwaniem ciepłego powietrza, osuszaniem go, wzbogacaniem świeżym powietrzem wdmuchiwaniem w miejsce zużytego. Klimatyzacja, bo ją nazwał „płucami” prezes PEC, należy do najnowocześniejszych i działa niemal bezobsługowo. Nie mniej nowoczesny jest system ogrzewania wody na potrzeby brodzika i jacuzzi. 

Po obejrzeniu obiektu i podzieleniu się uwagami burmistrz Anna Rydzewska przypomniała wszystkim, że choć jest powód do dumy to trzeba jednak pamiętać, że remont i przebudowa pochłonęły w ciągu ostatnich trzech lat kwotę ponad pięć mln złotych. Gdyby pływalnię od razu zbudowano solidnie, to owe miliony można by przeznaczyć na drogi, wodociągi czy inne nie mniej ważne zadania. 

Damian Bukowski liczy na to, że nowe urządzenia będą chętnie odwiedzane przez rodziców z dziećmi. Te ostatnie mogą korzystać z brodzika gratis, o ile nie ukończyły jeszcze trzech lat. Całość jest tak urządzona, że w czasie, gdy dzieci będą się pluskać w ciepłej wodzie, mama może zażywać gorącej kąpieli z bąbelkami nie spuszczając swej pociechy z oczu. Za naszym pośrednictwem kierownik pływalni zaprasza do nowego obiektu.

 

Podobne artykuły