Utracona dotacja

ROŻNOWO. Do naszej redakcji wpłynął anonimowy list otwarty dotyczący braku dofinansowania Klubu Sportowego Rożnovia Rożnowo. Jego autor lub autorzy, skarżą się na brak wsparcia Rożnovii, przez Władze Gminy, które jak czytamy w liście – nie wyraziły woli dofinansowania Klubu, pracy działaczy, sportowców i sponsorów, którzy wybudowali obiekt sportowy w Rożnowie, Finansowali działania na rzecz młodzieży, aby w chwilach wolnych mogła uprawiać sport. Po 30- letniej przerwie, od ośmiu lat w Rożnowie jest Klub Sportowy, drużyna seniorów gra w A klasowej grupie, a drużyna młodzieżowców w ubiegłym roku zdobyła drugie miejsce w swojej grupie wśród drużyn Wielkopolski. 

Poproszona o skomentowanie tych faktów Anna Rydzewska odesłała nas do komisji oceniającej wnioski biorące udział w konkursie tłumacząc, że to właśnie owo gremium oceniało wnioski i wydawało o nich opinię. Jeżeli wniosek Rożnovii był źle przygotowany i zawierał dyskryminujące go błędy, to musiał odpaść, bo takie są przepisy. Te ściśle co roku określają kryteria oceny i można je było poznać w urzędzie miejskim u osoby odpowiedzialnej za pieniądze przeznaczone na pożytek publiczny. 

Burmistrz Obornik dodała, że w tym roku dzielono bardzo duże pieniądze i żal jej, że kilka wniosków z powodu błędów formalnych odpadło. Poradziła na przyszłość poprosić fachowca o sprawdzenie wniosku, aby uniknąć ponownej utraty szansy na dofinansowanie. Szczegółów sprawy Rożnovii pani burmistrz nie znała, ale nie kryła, że żal jej sportowców, którzy z powodu indolencji osób piszących wniosek stracili pomoc finansową bez względu na to, jaki to klub i skąd pochodzi.

Podobne artykuły