Rozpoczęcie sezonu wędkarskiego

OBORNIKI. 30 marca odbyły się zawody o I morski puchar koła PZW nr 32 w Obornikach. Udział w wyprawie nad Bałtyk wzięło 30 wędkarzy. O godzinie 6,00 kutrem  Gacek z Darłówka pod dowództwem doświadczonego szypra wypłynięto z portu i rozpoczęto połów ryb. Pogoda była dobra, widoczność także, odnotowano 3 stopnie w skali Beauforta. Zawody zakończono o godzinie 16,00 . Puchar zdobył Maciej Dulski, który złowił łącznie 23 kg ryb. Największego dorsza z morza wyholował Marcin Bednarz. Jego waga wynosiła 2.8 kg.

5 kwietnia w ramach corocznej akcji tygodnia czystości wód oczyszczono z puszek, butelek, kawałków styropianu i woreczków foliowych brzegi wyrobisk pożwirowych i Warty w tzw. porcie.

Na jez. Rogożno 13 kwietnia zainaugurowany zostanie cykl 5 imprez powiatowej Ligii Wędkarskiej. Koło tegoroczny sezon wędkarski rozpoczyna w dniu 20 kwietnia zawodami organizowanymi na Warcie w Obornikach. Zbiórkę przewidziano o godzinie 6 w okolicach mostu drogowego. Zapisy na wymienione zawody przyjmował będzie Kazimierz Skorupski 14 i 17 kwietnia w godzinach od 18 do 20 w sekretariacie koła. 4 maja na jez. Buszewo rozegrany zostanie XVI memoriał im. Kazimiery i Feliksa Budychów. Podobnie jak w latach poprzednich obowiązywać będzie klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa. Zapisy członków koła na konkurs indywidualny można dokonać 21 i 28 kwietnia w godzinach 18,00 – 20,00 w sekretariacie koła u K.Skorupskiego. 

Podobne artykuły