Psiaki pod szczególnym nadzorem

OBORNIKI. W obornickim schronisku dla zwierząt zaczął już funkcjonować wewnętrzny system monitoringu telewizyjnego. 26 marca zainstalowano cztery kamery przemysłowe, dzięki którym to, co dzieje się na psich wybiegach oraz między pawilonami można obserwować na ekranie monitora. Urządzenia są czułe na najdrobniejszy ruch i mają opcję podczerwieni, czyli są w stanie zarejestrować obraz nawet w nocy. 

Dziś mieszka w Azorku 138 psów, które szukają dobrych właścicieli i własnego domu. Kamery pomogą nadzorować zachowanie zwierząt, pracę personelu, odwiedzających je osób, ale przede wszystkim poprawią bezpieczeństwo po ostatnich dramatycznych wydarzeniach. 

– Nie było innej możliwości, aby zapobiec ostatnim tragicznym postrzeleniom psów –  stwierdził Leszek Suchowski, pracownik „Azorka”. Tu trzeba przypomnieć o fakcie strzelania do znajdujących się w schronisku psach, o czym pisaliśmy jakiś czas temu. Po przeprowadzonych próbach balistycznych wykazano, że sprawca użył broni ostrej wymagającej zezwolenia. Sprawę  przekazano do Komendy Powiatowej Policji.

W schronisku przy ul. Łopatyńskiego zdecydowano się również na montaż kamery, która umożliwi obserwację najbliższego otoczenia placówki, czyli bramy wejściowej i ogrodzenia. Ma to zapobiec notorycznym aktom wandalizmu m.in. kradzieży ogrodzenia czy zbijania lamp przy wjeździe.

Monitoring udało się zainstalować dzięki gminnym środkom finansowym oraz funduszom zebranym przez TOZ, o czym także mieliśmy przyjemność już donieść.

Podobne artykuły