Druga porażka piłkarzy Sparty

OBORNIKI. W sobotę piłkarze Sparty Oborniki doznali drugiej w tym sezonie porażki. Oborniczanie po fatalnych błędach w obronie i kiepskiej grze przegrali z Polonią Nowy Tomyśl 2:0. Wszystko wydarzyło się w pierwszych 8 min.utach meczu. W 1 min. meczu Polonia wykonuje rzut rożny do piłki skacze Potaś, lecz zamiast ją wybić za boisko przedłuża ją zmieniając kierunek jej lotu, piłka muska jeszcze głowę Jujeczki i wpada do bramki bezradnego Jacka Wosickiego. Bramkarz Sparty dodatkowo w tej sytuacji kolanem uderza w haczyk do zamocowania siatki i nabawia się dość groźnego urazu kolana. Na szczęście po interwencji masażysty, który jak się później okazało miał sporo roboty w tym spotkaniu bramkarz Sparty ze specjalnym opatrunkiem mógł nadal grać. Niestety w 8 min. spotkania bramkarz Sparty chcą wyprowadzić szybki kontratak przy wybijaniu piłki trafia w napastnika Polonii i goście zdobywają drugiego gola.

Po tak fatalnym początku Sparta stara się jak najszybciej odrobić straty, jednak jej gra jest szarpana i bardzo chaotyczna. Pierwszy groźny strzał oborniczanie oddają w 16 min. meczu, kiedy to Gendera strzela w kierunku bramki Polonii. W 26 min. meczu ponownie Gendera dobrze zagrywa do Barauzy, a ten trafia w bramkarza. W 36 min. meczu Mariusz Drewicz zmuszony jest przeprowadzić pierwsza zmianę ponieważ urazu pachwiny nabawił się Jujeczka.

Do końca pierwszej połowy gra i wynik nie ulegają zmianie. W drugich 45 min.utach Sparta próbuje atakować, jednak to ataki Polonii są dużo groźniejsze. Po za tym kolejne dwie zmiany wymuszone zostają kontuzjami zawodników. Najpierw w 38 min. meczu z boiska schodzi kontuzjowany Cyranek, a w 56 min. Głowacki. Mecz więc ewidentnie nie układa się Sparcie, co też widać na boisku. W 60 min. meczu Wosicki w pełni rehabilituje się za swój błąd z pierwszej połowy i broni dwa bardzo groźne strzały zawodników z Nowego Tomyśla. W 70 min. meczu Sparta groźnie atakuje jednak strzał Florka jest niecelny. W 75 min. meczu kolejną groźną akcję przeprowadzają goście, a Spartę od utraty trzeciej bramki ratuje słupek.

Mecz ostatecznie kończy się wynikiem 2:0 dla Polonii, a trener Mariusz Drewicz oraz zawodnicy mają o czym myśleć do następnego spotkania.

Skład Sparty: Wosicki – Głowacki (56 min. Radziwołek), Potaś, Jujeczka (36 min. Lizewicz), Smuniewski, Gendera (46 min. Stadnik), Brauza, Cyranek (38 min. Szpalik), Ratajski, Florek, Zagnański. 

Żółte kartki dla Sparty: 38 min. – Potaś, 47 min. – Szpalik, 53 min. – Lizewicz, 78 min. – Ratajski.

Podobne artykuły