W trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II

OBORNIKI. W trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II na obornickim rynku zebrały się liczne rzesze wiernych jego pamięci. Przybyli pomimo złej pogody i nocy, aby oddać hołd człowiekowi, którego brak odczuwają mieszkańcy wszystkich kontynentów i wyznawcy wszystkich religii. 

Apel Jasnogórski ozdobiła muzyką młodzież a na koniec zagrała Obornicka Orkiestra Dęta. U stóp pomnika Wielkiego Polaka stanęła ponad setka zniczy. Z głośnika popłynęły słowa – Jan Paweł II dążył z w swojej posłudze do ukazania światu Miłosierdzia Bożego. Poświęcił mu swą pierwszą encyklikę „Dives in misericordia” to znaczy – „bogaty w miłosierdzie”. O miłosierdziu była też mowa w piosence „Nie lękajcie się”. Skupiony i zamyślony tłum oborniczan, wsłuchany w muzykę, szum wiatru i słowa kapłana trwał obok pomnika, jakby połączony z osobą, której został ów brąz poświęcony. Popłynęła pieśń szczególnie lubiana przez Jana Pawła II a po słowach „nie bój się, wypłyń na głębię”, uderzyły dzwony i zrobiło się cicho.  

Wybiła godzina trzeciej rocznicy Jego śmierci. Potem ksiądz Banaszak Rafał powiedział: mogliśmy, przynajmniej niektórzy, czuć się zauważeni, podczas różnych spotkań z nim nawet, jeżeli byliśmy daleko. Dobry Bóg zauważa nas dzisiaj, tak by łatwiej było nam przyjąć to, że czuliśmy się zauważeni przez Jana Pawła II, jak jak trzeba zawsze byśmy czuli się zauważeni przez Pana Boga. Podziękował wszystkim, którzy z potrzeby serca zgromadzili się, by w tym niezwykłym dniu być razem, by być przy Janie Pawle II, by być przy Bogu.

Podobne artykuły