Sparta Obornik – Tęcza Kościan 30:23 (15:13)

OBORNIKI. Porażka Sparty w Kaliszu , którą należy potraktować jako wypadek przy pracy specjalnie nie zdeprymowała oborniczan. Do kolejnej potyczki o ligowe punkty przeciwko Tęczy Kościan wyszli w pełni zmobilizowani, choć w dalszym ciągu osłabieni nieobecnością kontuzjowanych Łukasza Cieśli, Waldka Smolarka i Macieja Wtorka.

Początkowo o 1-2 bramki lepsi byli goście. Dopiero w  28 minucie spartanie przełamali ten wynik i po raz pierwszy objęli prowadzenie 12:11. Od tego też momentu podopieczni trenera Konitza zaczęli uzyskiwać coraz wyraźniejszą przewagę. Świetnie  bronił Miłosz Smoliński a skutecznością rzutową popisywali się Maciej Włudarczak, Leszek Mikołajczak i Radek Nowak. Trochę nerwowa sytuacja wytworzyła się w 57 min., kiedy to sędziowie zrzucili z boiska na 2 minutowe kary aż trzech oborniczan. Jednak Tęcza nie potrafiła wykorzystać liczebnej przewagi i musiała się pogodzić z wyraźną przegraną. Ostatecznie Sparta Oborniki pokonała Tęczę Kościan 30:23.

Sparta: Miłosz Smoliński, Łukasz Krakowiak, Szymon Janiszczak 1, Michał Włudarczak 1, Maciej Włudarczak 9, Leszek Mikołajczak 7, Bartosz Jankiewicz 2, Błażej Nowacki 3, Michał Kaźmierski, Łukasz Dukat, Radek Nowak 6, Miłosz Kołodziej 1.