Ryczywół dopłaca

RYCZYWÓŁ. Radni Ryczywołu podjęli uchwały dotyczące udzielania pomocy finansowej przez ich gminę… dla województwa i powiatu. Ta część ostatniej sesji była chyba najbardziej emocjonująca, albowiem kwestie, którymi zajmowali się radni wzbudziły wśród nich wiele kontrowersji. 

Radni przyjęli ostatecznie uchwałę w sprawie przekazania pieniędzy województwu wielkopolskiemu na budowę chodników przy drodze wojewódzkiej. Chodzi o chodniki w Ludomach, tam bowiem prowadzi droga wojewódzka nr 178 Oborniki-Wałcz. Radni zgodzili się też na przekazanie do województwa 30 tys. zł na ten cel, podczas gdy województwo ma dołożyć do inwestycji przynajmniej drugie tyle. 

Kolejna dotacja będzie związana z przebudową chodników w miejscowościach Piotrowo i Skrzetusz położonych przy drogach powiatowych. Na ten cel Ryczywół udzieli starostwu w Obornikach pomocy w kwocie 60 tys. zł. 

O ile wspieranie województwa i powiatu ze skromnych środków gminy jest dla wielu radnych złe, o tyle skłonni byli przekazać pieniądze na chodniki dla mieszkańców swojej gminy bez większych uwag. 

Podobne artykuły