Powiatowy turniej szachowo – warcabowy o Złotą Wieżę – Gościejewo 2008

GOŚCIEJEWO. W tegorocznej edycji powiatowego turnieju szachowo warcabowego o Złotą Wieżę uczestniczyło dziesięć zespołów trzyosobowych reprezentujących gminy Oborniki, Rogoźno i Ryczywół. Impreza ta odbyła się w niedzielę 30 marca w Gościejewie, dzięki uprzejmości miejscowej rady sołeckiej, która drugi rok z rzędu udostępniła pomieszczenia bardzo funkcjonalnej sali wiejskiej. Głównym organizatorem zawodów było obornickie zrzeszenie LZS. 

Zmagania  drużyn szachowych składających się z seniora, juniora i kobiety oraz  warcabowych, w których musiało uczestniczyć dwóch mężczyzn i jedna kobieta, rozgrywane przy 12 stolikach  systemem "każdy z każdym" i przebiegały bardzo sprawnie. 

Kategorię szachistów zdominowali w tym roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oborniki. Trzy ekipy przygotowane przez Pawła Bździaka zgarnęły komplet medali a drużyna w składzie Adrian Szymot, Damian Szymot i Natalia Molińska zdobyła główne trofeum i 26 kwietnia weźmie udział w Mistrzostwach Wielkopolski w Gnieźnie. Następne miejsca zajęły Ryczywół i Gościejewo. 

Wśród warcabistów pierwszą pozycję wywalczyli gospodarze zawodów, czyli Gościejewo, grające w składzie Paweł Kuliga, Henryk Janus i Anna Kuliga. Oni również uczestniczyć będą w finale wojewódzkim. Kolejne miejsca na podium zajęły dwa teamy rodziny  Bździaków z Nieczajny. 

Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe dyplomy, najlepsze trójki medale a zwycięzcy puchary. Dekoracji dokonał przewodniczący rady miejskiej w Rogoźnie Roman Szuberski. Przy okazji specjalną statuetką obornickiego zrzeszenia za całokształt działań na rzecz rozwoju LZS uhonorowany został  Henryk Janus, który od wielu lat aktywnie przyczynia się do popularyzacji kultury fizycznej w środowisku wiejskim.

Podobne artykuły