Powiatowy PSL po wyborach

POWIAT OBORNICKI. 31 marca obradował powiatowy zjazd delegatów PSL. Objezierski pałac gościł 33 delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu oraz liczne grono sympatyków i gości na czele z posłem Stanisławem Kalembą. Przewodniczenie zjazdowi powierzono Janowi Rzeszótkowi a sekretarzem został Maciej Nowicki. 

Przypomnijmy, że PSL jest nie tylko partią współrządzącą w kraju, ale także dominującą w Obornikach i Rogoźnie, gdzie jej członkowie są burmistrzami.

Zjazd wieńczył czteroletnią kadencję władz PSL w powiecie obornickim. Przez ten czas na czele organizacji stał prezes Krzysztof Paszyk. W sprawozdaniu ze swej działalności Paszyk wskazał na aktywność PSL w ostatnim czasie: liczne inicjatywy adresowane do środowisk lokalnych, niejednokrotnie pokazały, że PSL nie tylko na hasłach wyborczych jest „blisko ludzkich spraw”, bardzo ważną płaszczyzną działalności powiatowego PSL były samorządy lokalne. 

Efekty pracy Anny Rydzewskiej, Bogusława Janusa, Kazimierza Zielińskiego czy innych samorządowców PSL-u miały kluczowe znaczenie w budowie dobrego wizerunku PSL w powiecie, powiedział Krzysztof Paszyk i dodał – ostatnie cztery lata to dla Stronnictwa czas ciężkiej pracy, obfitujący w liczne kampanie wyborcze. Cieszy fakt, iż wbrew niekorzystnym krajowym trendom poparcie dla PSL w powiecie sukcesywnie rosło z 6 % w 2004 roku w wyborach do Parlamentu Europejskiego, blisko 10 % w wyborach parlamentarnych 2005 roku  do 16,4 w ostatnich wyborach parlamentarnych. 

Po podsumowaniach przyszedł czas na wybory. Do rywalizacji o przywództwo w powiatowym PSL poza prezesem Paszykiem stanął dobrze znany działacz PSL Roman Białachowski. Relacją głosów 22 do 11 Krzysztof Paszyk zapewnił sobie ponowny wybór. 

Nowo wybrany zarząd powiatowy PSL tworzą: Bogdan Bugaj, Andrzej Ilski, Bogusław Janus, Longina Krzemińska-Zenger, Franciszek Lijewski, Mateusz Mielcarek, Edmund Mielke, Kazimierz Nowicki, Maciej Nowicki, Waldemar Pawlak, Paweł Rydzewski, Grzegorz Tetzlaff, Paweł Wardęga, Ewa Wysocka i Tomasz Zając. W skład komisji rewizyjnej weszli: Krystyn Łój, Ewa Siwakowska, Krystian Karmicki.

Podobne artykuły