Pierwsza porażka piłkarzy Sparty Oborniki w tym sezonie

LUBOŃ. Sobotni wyjazd do Lubonia okazał się pechowy dla piłkarzy Sparty Oborniki, którzy po słabej grze i błędach szczególnie w obronie przegrali z Lubońskim FC 2:1. Sparta nigdy nie miała szczęścia w Luboniu i tak samo było w sobotę. Mecz mógł się jednak podobać, ponieważ było w nim dużo walki i emocji.

Obie drużyny zagrały bardzo wysoko i odważnie. W 6 min. meczu dobry strzał na bramkę gospodarzy oddał Gendera, piłka jednak minęła bramkę. W 14 min. meczu pod dobrym przejęciu piłki w środku pola Florek uderza na bramkę lecz jego strzał jest zbyt słaby. W 25 min. meczu błąd w obronie popełnia Potaś który niepotrzebnie fauluje wbiegającego w pole karne napastnika Lubonia i sędzia pokazuje rzut karny, po którym Sparta przegrywa 1:0.

Stracona bramka podziałała jednak na piłkarzy z Obornik jak płachta na byka i ruszyli do zdecydowanych ataków. Po jednej z dobrych akcji w 35 min. meczu faulowany w okolicach 17 metra zostaje Zagdański. Do piłki podchodzi nie kto inny jak Marcin Florek który pewnym strzałem wprost w okienko bramki pokonuje bramkarza Lubonia i doprowadza do remisu. W 40 min. meczu przed szansą stają ponownie gospodarze jednak na miejscu jest Jacek Wosicki.

Druga połowa rozpoczyna się od bardzo śmiałych i zdecydowanych ataków Lubonia. W 48 min. meczu po kolejnym błędzie w obronie zawodnik z Lubonia nie trafia na pustą bramkę. W odpowiedzi w 51 min. meczu Zagdański trafia tuż nad poprzeczką.

W 76 min. meczu kolejny fatalny błąd popełniają obrońcy Sparty Potaś i Radziwołek. Najpierw Potaś przepuszcza piłkę, a Radzwiołek nie wiedząc czy uderzyć ją głową czy nogą ostatecznie stoi i patrzy jak zawodnik gospodarzy pokonuje bezradnego Wosickiego. Sparta stara się dorobić stratę jednak nie jest w stanie tego zrobić mimo iż w 82 min. meczu na pustą bramkę nie trafia Brauza.

Ostatecznie Sparta poległa pierwszy raz w tym sezonie właśnie w Luboniu 2:1. Piłkarze powinni jednak jak najszybciej wyciągnąć wnioski z tej porażki, ponieważ już w środę czeka ich mecz pucharowy a w sobotę zmierzą się u siebie z Polonią Nowy Tomyśl.

Skład Sparty: Wosicki – Radziwołek, Potaś, Jujeczka, Smuniweski, Gendera (79 min. Kowal), Brauza, Stadnik (75 min. Juracki), Cyranek (68 min. Szpalik), Florek, Zagdański (79 min. Zarębski).

Bramka dla Sparty: 35 min. – Florek.

Żółte kartki dla Sparty: 42 min. – Stadnik, 93 min. – Zarębski.

Podobne artykuły