Nowa fala kradzieży samochodów

POWIAT OBORNICKI. Przez pewien czas nikt nie okradał samochodów i nikomu to nie przeszkadzało. Dobre czasy się skończyły, ponieważ część złodziei odsiedziała już swoje, wyszła na wolność i zabrała się szybko do pracy. Sami wyszkolili następców a ci ruszyli kraść. Na efekty nie trzeba było długo czekać. 

W marcu kradzieże samochodowe szczególnie się nasiliły. Wśród innych miały miejsce i takie zdarzenia, jak to z 24 marca. Około godziny 22:00 skradziono tam cztery koła o wartości 2000 złotych z zaparkowanego na ulicy przy Łazienkowej w Obornikach samochodu VW Passat.  Kto porwał się na koła mieszkańca Obornik tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo za to, kto 26 marca o godzinie 10:45 dokonał kradzieży czterech eleganckich kołpaków samochodowych do samochodu VW Golf o łącznej wartości 800 złotych z auta zaparkowanego przy ulicy Lipowej. 

Policjanci sekcji kryminalnej ustalili a następnie wspólnie z funkcjonariuszami sekcji prewencji KPP Oborniki zatrzymali dwudziestosiedmioletniego Grzegorza W. oraz dwudziestotrzyletnią Dorotę O. zamieszkujących stale w Świdwinie, a w Obornikach goszczących okazjonalnie. Oboje odpowiedzą za ową kradzież a postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Oborniki. Prowadzi też poszukiwanie winnego włamania do samochodu marki Fiat Dublo zaparkowanego na chodniku przed posesją w Rogoźnie przy ulicy Wyszyńskiego. Złodziej 27 marca około godziny 3:00 nad ranem wybił szybę w odsuwanych drzwiach bocznych od strony kierowcy i skradł z wnętrza auta dwa telefony komórkowe marki Nokia, niefrasobliwie pozostawione tam przez właściciela. 

Tego samego dnia nie tyle ubyło, co wyjątkowo przybyło w branży motoryzacyjnej. Na niestrzeżonym parkingu przy ulicy ul. Armii Poznań policjantów zainteresował samochód marki VW Passat o numerze rejestracyjnym zaczynającym się od liter PO. Samochód był otwarty z widocznymi uszkodzeniami wkładki stacyjki. Po sprawdzeniu ustalono, że pojazd figuruje w policyjnym rejestrze, jako skradziony w dniach 26-27 marca tego roku na terenie działania komisariatu policji Poznań północ. 

Nie wiele lepiej niż w marcu było w kwietniu. Już 2 kwietnia około godziny 16:00 z otwartego samochodu marki VW Polo, zaparkowanego na parkingu niestrzeżonym przed marketem „Bajka” w Rogoźnie nieznany sprawca dokonał kradzieży laptopa marki HP Pavilion o wartości 3.000 złotych.

Następnego dnia o godzinie 20:45 z samochodu Ford Focus stojącego na terenie niezamkniętej posesji przy ulicy Garbackiej w Rogoźnie złodziej odkręcił i skradł cztery koła z aluminiowymi felgami. Stratę właściciel auta wycenił na 1200 złotych.

Należy się obawiać, że powyższy serial będzie kontynuowany.

Podobne artykuły