Dąbrówka planuje wielkie sprzątanie

DĄBRÓWKA LEŚNA. Śmieci to największy problem mieszkańców Dąbrówki Leśnej. Takie głosy można było usłyszeć podczas zebrania wiejskiego wsi Dąbrówka Leśna. 

– Śmiecą czasem przyjezdni, ale najczęściej śmiecą nasi mieszkańcy, zauważył Marek Dominik mieszkający w Dąbrówce od niedawna. Nie poprzestał na krytyce, ale zaproponował wielkie sprzątanie. Przybyli do świetlicy poparli go gromkimi brawami. 

Sołtys Lucyna Rakowska przypomniała, że rok temu dzieci zebrały we wsi aż 11 worków wszelkich śmieci. Zrobiło to dobre wrażenie na obecnym na zebraniu burmistrzu Bogdanie Bukowskim. Obiecał młodzieży za pomoc w sprzątaniu wsi wycieczkę do Poznania z atrakcjami oraz sprzęt do świetlicy. Zaproponował też zorganizowanie zielonych wakacji i zakup sprzętu na plac zabaw dla dzieci. 

O młodzieży myśli także pani sołtys i rada sołecka. W ich planach jest oddanie młodym we władanie świetlicy i wyposażenie jej w stoły do tenisa i innych gier, ale pod warunkiem dbania o obiekt. 

Lepsze są wieczorne dyskoteki, gry i zawody sportowe niż wystawanie po przystankach i łażenie po wsi, można było usłyszeć głosy z różnych stron sali. 

– Nie zapominajcie o strażakach, planując wydatki, dopominał się od rady sołeckiej druh Henryk Matelski. Rada i wieś nie zapomniała o strażakach dzieląc pieniądze dla gospodyń wiejskich tak, by starczyło ich i dla miejscowych druhów. 

Ubiegłotygodniowe zebranie przebiegało w twórczej i życzliwej atmosferze. Przybyli na nie mieszkańcy korzystali z obecności wiceburmistrza, by się dowiedzieć jak najwięcej o kanalizacji i oświetleniu oraz o zmierzającej do nich z Obornik drodze rowerowej. W sprawie kanalizacji Bogdan Bukowski wyjaśnił, że jest ona w planie a powodem oczekiwania na jej budowę jest brak pozwolenia na budowę i aż dwuletnie oczekiwanie na mapki przygotowywane przez geodetów. 

Niebawem zostanie też poprawione oświetlenie Dąbrówki a ponadto niebawem dotrze do niej droga rowerowa. Obietnicę złożyła także sołtys Lucyna Rakowska: jeszcze w tym sezonie powstanie we wsi boisko do piłki siatkowej. 

Pani sołtys można wierzyć, bo ma charakter i jak obieca to słowa dotrzyma, szeptali w czasie zebrania mieszkańcy wsi. Wśród jej poprzednich zobowiązań był ogródek jordanowski dla dzieci i ogródek powstał. Wieś niedługo otrzyma nowy przystanek autobusowy a gruntowe drogi zostaną wyrównane. Wieś jest pięknie położona i przyjemnie się w niej mieszka. Niebawem ruszy tam sprzedaż kilkudziesięciu działek budowlanych i zapewne szybko znajdą one nabywców. 

Wieś się odmłodzi i będzie jeszcze piękniejszą, byleby ta czystość. O to jednak chcą zadbać sami mieszkańcy.

Podobne artykuły