Zabrali piosenkę do plecaka

OBORNIKI. Już po raz drugi odbył się w sobotę 29 marca Harcerski Festiwal Piosenki Turystycznej „Z piosenką w plecaku” organizowany wspólnie przez Komendę Hufiea ZHP w Obornikach oraz Obornicki Ośrodek Kultury. W tym roku konkursem zajęły się – Joanna Ratajczak z ramienia OOK oraz relacjonująca owe wydarzenie Magda Pabin, przedstawicielka Hufca Oborniki. 

Od godziny 10 rozpoczęły się przesłuchania na sali widowiskowej OOK, w których udział wzięły zarówno zespoły drużyn harcerskich z terenu powiatu obornickiego jak i z Szamotuł, reprezentacje szkół i soliści z Obornik, Rożnowa, Rogoźna i Gościejewa. Łącznie w przesłuchaniach udział wzięło 15 grup, czyli ok 100 osób.  Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców jury w składzie: Agnieszka Kogut –przewodnicząca, Marcin Samolczyk –artysta kabaretowy, Hanna Garstecka – komendantka Hufca Oborniki oraz pedagog i Lidia Kurzawa-Pabin zadecydowali o przyznaniu wyróżnień i nagrodzeniu najlepszych zespołów oraz solistów. 

Nagrody w postaci instrumentów muzycznych otrzymali min. zespół „Rozśpiewane małolaty” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie, 105 Drużyna Harcerska „Delta” z Szamotuł, Joanna Korbal z Zespołu Szkół w Rożnowie oraz najmłodsza uczestniczka festiwalu 5-letnia Nicola Pawłowska z 89 ŚWDH „Na szlaku”. 

Podobne artykuły