Sparta – Lechita Kłecko 3:0

OBORNIKI. W sobotę piłkarze Sparty Oborniki pokonali u siebie Lechitę Kłecko 3:0 Mecz może nie był porywającym widowiskiem, szczególnie w pierwszej połowie, jednak cieszy fakt, że oborniczanie zainkasowali trzy punkty i w kolejnym meczu ligowym nie stracili bramki.

Lechita grała bardzo odważnie, jednak w całym spotkaniu ani razu nie zagroziła bramce strzeżonej przez Jacka Wosickiego. Sparta od początku spotkania była drużyną przeważającą, jednak przez pierwsze 20 minut grała bardzo chaotycznie i mało dokładnie. Dopiero w 35 min. meczu Maciej Brauza po indywidualnej akcji podaje na wolne pole piłkę do Marcina Florka, a ten strzałem z lewej nogi pokonuje bramkarza Lechity. W 40 min. meczu mogło być 2:0, mogło gdyby Gendera po kolejnym dobrym zagraniu Brauzy trafił w bramkę, a nie w bramkarza.

W drugiej połowie piłkarze Sparty nadal atakowali, a kolejne akcje były coraz groźniejsze. W 54 min. meczu Florek uderzył w kierunku bramki, piłka odbiła się od poprzeczki i do pustej bramki skierował ją Rafał Stadnik. W 72 min. meczu oborniczanie przeprowadzają kolejną groźną akcję, tym razem wprowadzony po przerwie Lizewicz dokładnie dośrodkowuje piłkę w pole karne, a Krzysztof Potaś strzałem głową pokonuje po raz trzeci w tym spotkaniu bramkarza Lechity. W 85 min. meczu Marcin Radziwołek dośrodkowuje wprost na głowę Stadnika, lecz piłka po jego strzale minimalnie mija bramkę. W 89 min. meczu Lizewicz staje jeszcze przed szansa zdobycia gola jednak w ostatniej chwili piłkę wybijają obrońcy.

Skład Sparty: Wosicki – Smuniewski, Potaś, Ratajski, Głowacki (80 min. Radziwołek), Gendera (60 min. Lizewicz), Brauza, Cyranek (72 min. Szpalik), Stadnik, Florek, Zagdański (77 min. Kowal).

Bramki dla Sparty: 35 min – Florek, 54 min – Stadnik, 72 min – Potaś.

Żółte Kartki dla Sparty: 68 min – Ratajski.