Nowy przewodniczący powiatowej lewicy

POWIAT OBORNICKI. Podczas ubiegło sobotnich wyborów do władz powiatowego SLD na nowego przewodniczącego rady powiatu został wybrany dotychczasowy członek rady powiatowej Michał Manicki.

Jednocześnie utracił swe stanowisko były już przewodniczący Piotr Neter. Wśród komentarzy, które udało się nam zebrać odnotowaliśmy i taki: ta zmiana była konieczna, bo przewodniczącym powinien być ktoś, kto łączy ludzi a nie dzieli. Piotr Neter nie odszedł jednak całkiem z zarządu, będzie jednym z zastępców Michała Manickiego wraz z Januszem Joachimiakiem z Rogoźna i Alicją Radomską z Ryczywołu. W skład zarządu powiatowego SLD weszli jeszcze Waldemar Molski, Marek Zawierzyński, Marek Hoppa i Agnieszka Krzysztofiak, współpracująca z europosłem Siwcem, na którego obornicka organizacja chce w tym sezonie mocno postawić. Sekretarzem będzie nadal Sławomir Haraj a skarbnikiem Krystyna Geisler. 

Wśród zadań, jakie sobie wyznaczył nowy przewodniczący Manicki jest też próba pogodzenia władz gminy i powiatu. Poproszony o komentarz powiedział – jestem za dialogiem i porozumieniem.  Uważam, że nadal jest zapotrzebowanie na partię lewicową, ale działającą na nowoczesnych zasadach. Nie może ona stać się partią populistyczną, bo wtedy będę musiał z niej odejść. 

Gdy wyraziliśmy obawę, czy współpraca z władzami województwa, którym podlega zarządzany przez niego szpital nie ucierpi, gdy przystąpi do niej ktoś z szyldem szefa lewicy, Michał Manicki nie zgodził się z nami, mówiąc: współpracuję od lat z każdym zarządem województwa i nigdy nie miałem problemów z przynależnością polityczną. Doskonale współpracowało mi się z dyrektorem Markiem Danielem skierowanym do urzędu marszałkowskiego przez PiS, a najgorzej wspominam współpracę z władzami powiatu, gdy zwierzchnikiem lecznictwa była osoba z kręgów SLD. Doskonale oddzielam pracę od polityki i nie miewam z tym nigdy problemu. 

Podobne artykuły