Firma z Poznania kupiła teren byłej obornickiej mleczarni i zamiarza tam budować market

OBORNIKI. Firma Koncept z Poznania kupiła dawną mleczarnię przy ulicy Piłsudskiego i chce na jej miejscu wybudować market. Miałby to być sklep o powierzchni powyżej 400 metrów kwadratowych branży spożywczej. 

Firma musi na taki obiekt uzyskać jednak zgodę rady miejskiej, więc liczy na jej przychylność. Na działce, na której znajduje się mleczarnia nie ma planu zabudowy, więc jeśli plan w porę nie powstanie, burmistrz będzie musiała się zgodzić na wszystko, czego inwestorzy zażądają. 

Władze Obornik są przeciwne budowie kolejnego marketu spożywczego. Firma Koncept ma go wybudować najprawdopodob- niej dla sieci Tesco albo Metro a obie są jednak branżami spożywczymi.  Bogdan Bukowski przyznał, że Obornikom bardziej przydałby się market z towarami przemysłowymi i wymienił branżę gospodarstwa domowego, typu dom i ogród. Anna Rydzewska najbardziej obawia się problemów logistyczno komunikacyjnych. – Działka mleczarni nie jest wielka i trudno będzie zaplanować na niej duży parking. Ulica Piłsudskiego jest i tak dość zatłoczona i kolejne samochody stworzą problem, tłumaczyła radnym. Skrytykowała też bryłę marketu, która jej zdaniem psułaby wygląd tej części miasta. Wnioskowała, aby przygotować plan zabudowy wykluczający tak duży market. 

Radna Irena Madziarek wyraziła opinię, że w Obornikach marketów jest zbyt wiele. Jej zdaniem mleczarnia jest symbolem i nie powinien powstać tam market. Radny Andrzej Walkowski podpowiedział, że mleczarnia to zabytek, bo ma ponad 100 lat. Obojgu Anna Rydzewska wyjaśniła, że spółka Koncept już uzyskała zgodę konserwatora zabytków na rozbiórkę mleczarni. 

Wojciech Pawlik uważał, że planu nie uda się odpowiednio szybko uch- walić, więc trzeba będzie wyrazić zgodę na plany spółki. – Procedury potrwają, a im czas sprzyja. Anna Rydzewska zapewniała go, że zdążymy, ale musimy być zdyscyplinowani. Można było szybciej zadziałać, ale zawinił urbanista, podejmując błędne działanie. Na koniec dodała – nie twierdzę, że nie mają powstawać dodatkowe sklepy, ale nie tam, bo będziemy mieli problem komunikacyjny. 

W trakcie głosowania radni byli za planem uniemożliwiającym budowę marketu, Wojciech Pawlik był przeciw a kilku radnych się wstrzymało. 

Podobne artykuły