Czarny punkt na Szamotulskiej

OBORNIKI. Na forum naszej strony internetowej www.oborniki.com.pl osoba posługująca się nickiem Franc tak napisała o skrzyżowaniu ul. Szamotulskiej z A. Poznań: jest to najniebezpieczniejsze skrzyżowanie w naszym mieście. nie ma tam tygodnia bez kolizji, czasami dość groźnymi w skutkach. Jest w "produkcji" petycja do władz lokalnych, aby coś z tym zrobić.

Złą sławę tego skrzyżowania potwierdza kierownik Referatu Ruchu Drogowego PKP – asp. sztab. Sławomir Lewandowski. W ubiegłym roku odnotowano na ulicy Armii Poznań 18 zdarzeń, w tym roku od stycznia do dziś było tych zdarzeń 10. – Na samym skrzyżowaniu odnotowano w roku ubiegłym podobnie jak w 2006 dziewięć zdarzeń drogowych w tym roku jest już ich sześć a jeszcze nie skończył się pierwszy kwartał. Można by poprawić bezpieczeństwo wspomnianego skrzyżowania, gdyby ustawić na nim sygnalizację świetlną. 

Tego zadania jest wiele osób, z którymi na ten temat rozmawialiśmy, w tym również policjanci. Ewentualną decyzję musiałyby podjąć władze województwa razem z władzami gminy bo skrzyżowanie należy do dwóch właścicieli. 

Podobne artykuły