Połajewski konkurs wielkanocny

POŁAJEWO. Jak co roku najmłodsi mieszkańcy Połajewa mogli sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości wielkanocnych zwyczajów i dekoracji, jakie zwykle towarzyszą obchodom świąt Wielkiej Nocy podczas konkursu plastycznego organizo- wanego przez miejscowy GOK. 

Rywalizacja miała dwie kategorie: własnoręcznie wykonaną pisankę i palmę wielkanocną. Rozstrzygnięto ją  w przedświąteczny wtorek 18 grudnia. Do GOK-u wpłynęło kilkanaście przepięknych kolorowych palm i misternie zdobionych pisanek, wśród których znalazła się również gigantyczna pisanka wykonana ze strusiego jaja. 

Zasiadające w jury dyrektor Małgorzata Hejdysz, starszy bibliotekarz Joanna Sobkowiak i główny instruktor Miłosława Nowicka miały naprawdę trudny orzech do zgryzienia, by wybrać najpiękniejszą pracę. Ostatecznie nagrodzono w kategorii palma wielkanocna – pierwszym miejscem Julię Lachowicz, drugim Patrycję Dylawerską, zaś trzecie miejsce zdobyli Zosia Anioła i Sebastian Surmela. Za najpiękniejsze pisanki pierwszą nagrodę zdobyły Laura Blaszke i Pola Wechmann, drugą Judyta Sell i Patrycja Kupczyk, a trzecią Klaudia Jur i Aleksandra Żak. Nagrodami w konkursie były uwielbiane przez dzieci i idealne w okresie Zajączka zabawki. 

Podobne artykuły