Maraton dla rozumnych

OBORNIKI. 14 marca w Gimnazjum w Gimnazjum nr 1 przy ulicy Obrzyckiej odbył się po raz drugi maraton matematyczno przyrodniczy. Pierwsza edycja tego konkursu odbyła się w ubiegłym roku, a ponieważ uczniowie byli bardzo zadowoleni, nauczyciele gimnazjum postanowili przeprowadzić go po raz kolejny. 

Tegoroczny maraton odbył się w szczególnym dniu – Światowym Dniu Liczby JI. Maraton trwał aż sześć godzin, podczas których uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych. Zestawy zadań, które zostały przygotowane na potrzeby maratonu liczyły łącznie 160 zadań. W trakcie ich rozwiązywania uczniowie nie mogli korzystać z żadnych pomocy naukowych, a tym bardziej z kalkulatora. W miniony piątek uczestniczyło w konkursie 93 uczniów wchodzących w skład 19 zespołów.

Nad prawidłowością i rzetelnością trwającego konkursu czuwały dyrektorki Justyna Bartol – Janasek i Karolina Ogórowicz wspomagane przez nauczycielki E. Czapla, T. Krzysztoń, W. Waleń, A. Piętowską, M. Żelek, E. Molską, E. Ewert, E. Rybarczyk i M. Kicerman. Ze względu na duży wysiłek umysłowy uczestników maratonu rada rodziców szkoły ufundowała im słodki poczęstunek.

Podobne artykuły