Czy powstanie płatna strefa parkowania?

OBORNIKI. Zatłoczone centrum Obornik i brak miejsc postojowych, to rosnący problem, który czeka na szybkie rozwiązanie. Może być nim strefa ograniczonego parkowania. Plan ustawienia parkometrów jest wciąż przez władze Obornik odsuwany w czasie.

Plan ma tyluż zwolenników, co przeciwników. Jeżeli zważyć jednak, że wiele miejsc do parkowania zajmują urzędnicy skarbówki, właściciele i pracownicy sklepów przy głównych ulicach centrum oraz sami mieszkańcy, którzy nie zawsze chcą korzystać z miejsc na podwórzach, to parkometry mogły by problem rozwiązać. 

Kierowcy, którzy muszą coś załatwić w centrum stają, gdzie się da i liczą na to, że jakoś to będzie. Zastawiają Wjazdową, na której stoją groźnie zakazy. Po jakie licho po obu stronach ulicy, tego nikt nie wie, bo po prawej stronie Wjazdowej można by parkować bez żadnych przeszkód.  

Zastawiona jest też często Ogrodowa, że aż trudno nią nieraz przejechać. Są zwykle wolne miejsca przy parku 3 maja, ale mało komu chce się tam parkować. Na szczęście, dodaje komendant straży miejskiej, do rzadkości należy już zajmowanie w nieuprawniony sposób dwóch miejsc dla inwalidów, jakie znajdują się w obrębie rynku. Ilość aut w mieście wciąż rośnie i rośnie. Problem parkowania trzeba będzie wreszcie rozwiązać. 

Podobne artykuły