Wszystkie szkoły pod jednym dachem

RYCZYWÓŁ. Po wielu latach dobiega końca budowa budynku obecnego gimnazjum a niedługo zespołu szkół w Ryczywole. Owe wiele lat nie wynika bynajmniej z opieszałości władz gminy, lecz z ogromu zadania znacznie przewyższającego skromny budżet Ryczywołu.  

Powstał piękny i dobrze przemyślany kompleks. Do jego ostatecznego oddania brakuje jeszcze dokończenia budowy pomieszczeń piwnicznych, instalacji i kilku drobniejszych wykończeń infrastruktury. Przetarg na te prace wygrała firma Begier a inwestorem jest wielokrotnie sprawdzony Dom-Pol z Piły. 

Wójt Jerzy Gacek jest zadowolony nie tylko z inwestora i znanego z solidności wykonawcy, ale i z mocno obniżonej ceny wynegocjowanej jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Zakończenie prac do 30 kwietnia daje gwarancję przeniesienia wszystkich szkół pod jeden dach. Przyniesie to gminie konkretne oszczędności a społeczeństwu korzyści. Po przeniesieniu od września do nowego budynku szkoły podstawowej gmach czerwonej szkoły wójt zamierza oddać w użytkowanie instytucjom społecznym, stowarzyszeniom i innym podmiotom użyteczności publicznej. Nową szkołę trzeba będzie jeszcze doposażyć. 

Jerzy Gacek ma zamiar zwrócić się o dodatkową dotację w kwocie kilkudziesięciu tysięcy do Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

Podobne artykuły