Wspólnie kształtować Europę

POWIAT OBORNICKI. W trwającej od 7 do 9 marca 2008 konferencji zatytułowanej "Wspólnie kształtować Europę" zorganizowanej przez Ostseeakademie w Lubeck- Travemunde wzięła udział również grupa młodzieży z Zespołu Szkół w Objezierzu. Do Niemiec udali się  Sylwia Frąckowiak, Natalia Hoffman, Aneta Janiszewska, Martyna Mikołajczyk, Krzysztof Powolny, Marcin Rom, Patrycja Smarsz, Arleta Solarska i Szymon Solarski a towarzyszyli im Hanna Dekiert, Agnieszka Popielas i Adam Malinski. 

Na dworcu w Lubece gości z powiatu obornickiego oczekiwał pastor Helmut Brauer, ten sam, któremu zawdzięczamy prezentowane na naszej stronie internetowej i w gazecie zdjęcia starych Obornik. 

W konferencji wzięła też udział 2- osobowa grupa młodzieży z L O Rogożno – Natalia Mecger i Zbigniew Jarmołowicz z opiekunem Joanną Jaroniewską – nauczycielką j. niemieckiego. Nie zabrakło 4-osobowej grupy z Klubu Europejskiego przy Gimnazjum Nr 1 w Rogożnie w składzie Danuta Karolak i Mirosława Niemier i uczennice Marta Bogdańska i Ada Szuberska. 

Młodzi ludzie mogli poznać atmosferę sesji naukowej, techniki konferencyjne, nauczyć się posługiwać profesjonalnym sprzętem konferencyjnym, zapoznać sie z pracą tłumacza symultanicznego, dzięki któremu był możliwy przekaz w dwóch językach. Młodzież z powiatu obornickiego podziwiała potężne statki i promy wpływające do portu Skandinavienska w Travemunde oraz architekturę Lubeki. W czasie wolnym wszyscy mogli korzystać z krytego basenu. 

Na pożegnanie wręczono pastorowi Helmutowi Brauerowi kalendarz przedstawiający widoki z miasta Oborniki i pocztówki z powiatu obornickiego.

Podobne artykuły