Policja ostrzega

POWIAT OBORNICKI. W regionie pojawiła się nowa metoda wyłudzania pieniędzy za pośrednictwem internetu. Metoda polega na tym, że sprawca wystawia samochód do sprzedaży na stronie internetowej www.mobile.de. Cena często jest nawet o połowę niższa niż cena normalna dla danego modelu samochodu. Kontakt ze sprzedającym odbywa się wyłącznie mailowo w języku angielskim. Sprawca przedstawia sprawę w ten sposób, iż mieszka aktualnie w Anglii i że chce sprzedać auto, które nie jest mu już potrzebne, a ponadto jest to auto z kierownicą po lewej stronie i takim autem źle się jeździ po Anglii. Jest też gotowy załatwić wszelkie formalności związane z transportem auta do Polski. 

W przypadku, kiedy kupujący przystaje na takie warunki, dostaje maila od LTD International Cargo, w którym znajduje się adres na jaki należy przetransferować pieniądze za pośrednictwem WESTERN UNION. Sprawca do kontaktów z pokrzywdzonymi i przyszłymi „ofiarami” używa adresu poczty elektronicznej aqe23@gmx.org. 

Za naszym pośrednictwem policja ostrzega wszystkie osoby kupujące samochody lub inne towary w podobny sposób, a także kupujące od osoby posługującej się podanymi adresami internetowymi i mailowymi przez możliwością oszustwa i wyłudzenia pieniędzy.

Podobne artykuły