Pierwsza wiosnenna wygrana Sparty

OBORNIKI. W niedzielę piłkarze Sparty Oborniki rozegrali swój pierwszy wiosenny mecz o mistrzostwo IV ligi grupy północnej. Rywalem oborniczan był walczący o utrzymanie zespół 1920 Mosina. 

Gospodarze od początku spotkania mieli zdecydowaną przewagę jednak nie potrafili jej udokumentować. W 11 min meczu groźnego urazu stawu skokowego doznał bramkarz z Mosiny, którego trzeba było odwieżć do szpitala w Obornikach. W 12 min meczu przed szansą zdobycia bramki stanął Ratajski, jednak piłka po jego strzale przeleciała ponad bramką. W 35 min meczu padała pierwsza bramka w tym spotkaniu. Brazua dobrze zagrał na skrzydło do Stadnika, ten dokładnie dośrodkował wprost na głowę Marcina Florka i Sparta objęła prowadzenie na 1:0. Na 2:0 wynik I połowy podwyższył dokładnie w 45 min meczu Potaś, który po rzucie rożnym skierował piłkę głową do bramki. 

Tuż po przerwie goście przeprowadzili najgroźniejszą w tym spotkaniu akcję, jednak nie potrafili jej skutecznie wykończyć. W 60 min meczu Sparta przeprowadziła kolejny groźny kontratak, Florek zagrał piłkę do Zagdańskiego, który dokładnie posłał ją w pole karne wprost pod nogę Stadnika. Ten bez trudu zdobył trzeciego gola dla Sparty. Do końca spotkania Sparta mogła strzelić jeszcze trzy bramki, jednak zabrakło jej szczęścia. Piłka bowiem dwa razy trafiała w słupek, a w kilku interwencjach dobrze spisał się bramkarz z Mosiny. 

Ostatecznie Sparta wygrała swoje pierwsze ligowe spotkanie w rundzie wiosennej 3:0 

Skład Sparty: Wosicki – Gendera, Potaś (75 min Zarębski), Jujeczka, Smuniewski, Ratajski (80 min Głowacki), Brauza, Cyranek, Stadnik (75 min Juracki), Zagdański (60 min Bukowski), Florek. 

Bramki dla Sparty: 35 min – Florek – 1:0, 45 min – Potaś – 2:0, 60 min – Stadnik – 3:0.

Podobne artykuły