Gmina wynajmie policjantów

ROGOŹNO. Władze Rogoźna kolejny raz zawarły z policją porozumienie w sprawie dodatkowych patroli miasta. Polegać to będzie na tym, że gmina dopłaci policji za dodatkowe godziny pracy, policjanci zaś będą częściej patrolować miejsca szczególnie zagrożone przestępczością i zwykłym chuligaństwem. 

Porozumienie jest też dobre dla samych funkcjonariuszy, którym nie wolno podejmować dodatkowej pracy a owe nadgodziny są jedyna formą dorobienia sobie do dość lichych poborów. W ten sposób zyskają wszyscy, no oczywiście z wyjątkiem tych, którzy lamią ład i porządek. 

Poprzednie akcje dały już oczekiwany efekt. Mieszkańcy Rogoźna poczuli się bezpieczniej, zwłaszcza wieczorami i nocami z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę, kiedy w mieście i okolicy funkcjonują dyskoteki. Wracający po imprezach młodzieńcy nadal jednak niszczą znaki drogowe, przewracają kosze na śmieci, wybijają okna w wystawach sklepowych, niszczą wszystko co da się zniszczyć. Miasto ponosi koszty. Dodatkowe partole mogą je zminimalizować.  

Bogusław Janus w najbliższym czasie podpisze umowę z komendantem wojewódzkim policji. Gmina opłaci dodatkowe piesze patrole z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ma na ten cel zabezpieczone w budżecie 15 tysięcy złotych. Patrole będą się one składać z dwóch funkcjonariuszy.

Podobne artykuły