Memento Mori wicemistrzem Wielkopolski

WĄGROWIEC. 9 marca zapadły ostateczne rozstrzygnięcia w rywalizacji tegorocznej wielkopolskiej zimowej spartakiady LZS i niezrzeszonych. Zawody rozgrywano tradycyjnie w konkurencjach rekreacyjnych oraz w grach zespołowych. Powiat obornicki w punktacji zespołowej zajął 9 miejsce na 25 uczestniczących ekip. Jest to najwyższa lokata w dotychczasowych startach od 6 lat. 

Największy sukces odnotowali piłkarze nożni Delbud Memento Mori Kiszewo, którzy dopiero w walce o złoto ulegli drużynie Gniezna. Tytuł wicemistrzów Wielkopolski zdobyli Mateusz Żwawiak, Maciej Szrama, Krzysztof Bednarek, Paweł Małyszek, Dariusz Zachmoc, Michał Łysakowski, Mikołaj Siwecki, Szymon Wicberger, Tomasz Kustoń i Michał Niemiec. 

Na podium z naszej ekipy stawali też tenisiści stołowi Agata Chudzińska i Zbigniew Strzępka oraz trójboiści (rzuty do kosza, rzut lotką, strzelanie z wiatrówki) Agnieszka Hampel i Henryk Janus. Pozostałe punkty dla Obornik wywalczyli siatkarze i siatkarki Rogoźna a także warcabiści, szachiści, uczestnicy rzutów karnych i wieloboju rodzinnego oraz przeciągania liny.

W skład obornickiej ekipy wchodzili mieszkańcy Rogoźna, Ryczywołu, Obornik, Gościejewa, Skrzetusza, Rożnowa, Łukowa, Żernik, Objezierza, Wymysłowa i Kowalewka.

Podobne artykuły