Rozbudowa szkoły w Chrustowie

CHRUSTOWO. 5 marca nastąpi otwarcie ofert na wykonanie rozbudowy Szkoły Podstawowej w Chrustowie. W ciągu roku placówka w Chrustowie ma mocno zmienić swój wygląd i wzbogacić się o trzy izby lekcyjne, salę wielofunkcyjną oraz część administracyjną składająca się z sekretariatu wraz z pokojem nauczycielskim i gabinetem dyrektora. Łącznie z korytarzami oraz pomieszczeniami sanitarnymi szkole przybędzie 452 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. 

Autorem koncepcji architektonicznej obiektu jest sam naczelnik wydziału inwestycji urzędu miejskiego Jacek Glapiak a projekt wykonała pracownia projektowa ANMAR Ireneusza i Marcina Liczaków. Zamierzeniem projektanta jest, aby rozbudowana część skalą dostosowała się do zabudowy otoczenia, a jednocześnie stanowiła w nim element dominujący. 

Nowoczesna i atrakcyjna forma znajdzie się przed istniejącym od 1966 roku budynkiem, który przy okazji zostanie gruntownie odmalowany. Obydwie części połączone zostaną poliwęglanowym łącznikiem.

Przy wejściu głównym do szkoły usytuowana zostanie mała wieżyczka zegarowa. Centralną część wypełni owalna w formie sala wielofunkcyjna z bezpośrednim wyjściem na przyszkolne patio. Wielofunkcyjna sala będzie mogła być używana na co dzień jako jadalnia, bo przy sali zaprojektowano mini-kuchnię. Może tez być to punkt wydawania dowożonych posiłków albo aula przeznaczona na organizację uroczystości szkolnych, prelekcji, pokazów, mini spektakli czy nawet wiejskich zebrań służąc całej społeczności Chrustowa. 

Podobne artykuły