„Po jednym piwie”

OBORNIKI. 24 lutego o godzinie 09:20 na ulicy Lipowej policja zatrzymała pijanego motocyklistę. Trzydziestoośmioletni Dariusz W., mieszkaniec gminy Oborniki, jechał motorowerem marki Komar ulicą Lipową tak, jakby chciał pozostać niedostrzeżonym. Nie udało się. 

Funkcjonariuszom patolu interwencyjnego kierujący od razu wydał się podejrzany. Nie stanął natychmiast do rutynowej kontroli drogowej starając się udać, że niczego nie zauważył. Ponownie wezwany stanął wreszcie i szybko okazało się, dlaczego tak bardzo chciał być niewidzialnym. Badanie urządzeniem alkotest dało stuprocentowy wyniki i potwierdziło, że kierowca znajdował się w stanie nietrzeźwości. 

Pierwsze badanie wykazało u niego alkohol w wydychanym powietrzu w ilości 0,27 mg/l. Zatrzymany tłumaczył się – to tylko po jednym piwie, tymczasem promile rosły i już po piętnastu minutach wynik był 0,28 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co równa się około 0,65 promila alkoholu we krwi. 

Jednocześnie okazało się, że pan Darek naruszył zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Obornikach w 2007 roku. Policjanci nie dociekali ile ostatecznie wypił pan Darek. Zamknęli go w areszcie do czasu, aż zbierze się sąd i wyceni winę zatrzyjmanego, a że jest to recydywa, nie prędko wsiądzie on na swój motorower.  

Podobne artykuły