Kolejny wyczyn podpalacza

ROŻNOWO. W minionym tygodniu doszło do próby podpalenia budynku mieszkalnego położonego w Rożnowie przy ulicy Usługowej. Budynek jest obecnie niezamieszkały i stanowi przedmiot spadku dla mieszkanki Poznania. Trwa w nim remont i popołudniami nikogo w nim nie ma. Jest ustawiony tyłem do niezamieszkałej części Rożnowa. Parkan na tyłach domu jest uszkodzony stwarzając możliwość dyskretnego dojścia do posesji. 

Na początku tygodnie nieustalona osoba oblała łatwopalną cieczą drzwi od tyłu budynku a następnie je podpaliła. Szczęśliwym trafem ogień dostrzegł jeden z sąsiadów i natychmiast wezwał straż pożarną. Podjechały jednostki Obornik oraz OSP z Rożnowa i Parkowa. Bardzo szybko uporały się z płomieniami zanim te dotarły do wnętrza domu. – Całe szczęście – powiedział jeden z sąsiadów – bo w budynku jest podłączona instalacja gazowa. Policja będzie teraz szukała sprawcy a trzeba wiedzieć, że nie jest to pierwsze podpalenie w tej części Rożnowa. 

Półtora roku temu jakiś nieustalony sprawca podpalił domek letniskowy także należący do mieszkańca Poznania. W tamtym przypadku zanim przybyła straż, domek doszczętnie spłonął. Dlatego ważne jest ujęcie podpalacza zanim nie dojdzie do prawdziwej tragedii. 

Podobne artykuły