Z Obornik w szeroki świat

OBORNIKI. W minioną niedzielę wierni na całym świecie mogli uczestniczyć w Mszy Świętej transmitowanej poprzez łącza satelitarne na żywo wprost z obornickiego kościoła farnego p.w. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Mogli poznać naszą świątynię, o której obecny na Mszy biskup pomocniczy Grzegorz Balcerek powiedział – obornicka fara będzie oczkiem w głowie dla miasta i okolicy. 

Mszę z kościoła farnego transmitowała w świat Telewizja Polonia a komentował ją ks. Maciej Kubiak, syn pierwszego demokratycznie wybranego burmistrza Obornik. 

Jeżeli dla osób często bywających w farze jej wygląd stał się już bardzo powszechny, to na osobach będących daleko wywarł ogromne wrażenie. Po mszy zadzwoniła do naszej redakcji mieszkanka Ziemi Obornickiej mieszkająca od kilkunastu lat w holenderskim Appeldorn i ze wzruszeniem opowiadała, jak żywo biło jej serce, gdy z odległości tysiąca kilometrów oglądała transmisję, rozpoznając znane mury a wśród nich znane twarze. 

Kościół był pełen po brzegi a biskup Balcerek nawoływał – przychodźcie tu wszyscy a także ci, których się życie może pogubiło. Wskazywał na piękną kaplicę, przypominając, że – od października ubiegłego roku trwa tam nieustająca adoracja najświętszego sakramentu. Wspomniał też o Nocy Zmartwychwstania Pańskiego i że – nie wystarczy w życiu człowieka tylko jedno nawrócenie. Do losów człowieka i jego obcowania z Panem nawiązał ks. kanonik Józef Kamzol odwołując się do słów Ewangelii św. Jana. 

Mszę ozdobił śpiewem obornicki chór Cantilena, którym dyrygował maestro Józef Czypek. Transmisja mszy była nie tylko wydarzeniem religijnym, ale i kolejną promocją Obornik. 

Podobne artykuły