Wizyta darczyńców

OBJEZIERZE. W sobotę, 16 lutego przybyli do Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza  goście z Emmen – Menno Vos i Jans Stel. W objezierskim pałacu Roman Ostrowski wręczył  Menno Vos list z podziękowaniem za pomoc materialną. Przy kawie i cieście toczyła się ożywiona rozmowa o systemie edukacyjnym w Holandii i strukturze szkolnictwa w Emmen- mieście położonym o 243 km od Hanowerzu.

Zarysował się wspólny pomysł nawiązania współpracy pomiędzy szkołą College w Emmen i Zespołem Szkół w Objezierzu. Dzięki znakomicie prowadzonej stronie internetowej  można było poznać profil holenderskiej szkoły i najnowsze projekty, w tym ważne także dla nas "oszczędzanie energii". 

Jak doniósł nam Adam Maliński ogromne wrażenie wywołała na gościach wizyta w nowej hali sportowej w Objezierzu. Jest nadzieja na rozwój współpracy na niwie sportowej i szansa na mecze Objezierze – Emmen w piłce ręcznej, koszykowej i siatkowej. 

Uroczysty obiad zakończył roboczą i błyskawiczną wizytę gości z Holandii, którzy zapowiadają kolejny transport mebli szkolnych do Wielkopolski, w tym i do Objezierza Dary trafią jeszcze w marcu a na wtorek po świętach wielkanocnych szykowany jest transport specjalny dla szpitala powiatowego w Obornikach.

Podobne artykuły