Przedszkolaki w bibliotece

POŁAJEWO. Od wtorku 19 do czwartku 21 lutego gościnne progi Biblioteki Publicznej w Połajewie odwiedziły przedszkolaki. Pierwszego dnia na specjalnie przygotowaną lekcję biblioteczną przybyły dzieci z przedszkola w Młynkowie, w drugim dniu biblioteka gościła grupę pięciolatków, zaś trzeciego dnia z działalnością placówki zapoznawały się dzieci z zerówki. 

I choć każdego dnia spotkania przebiegały według podobnego schematu, to jednak temperament i osobowość milusińskich sprawiły, że każde spotkanie było niepowtarzalne. Kierownik biblioteki Joanna Sobkowiak przedstawiała w prosty i ciekawy sposób zasady wypożyczania książek, opowiadała dzieciom, na czym polega praca bibliotekarza i zachęcała dzieci do odwiedzania biblioteki z rodzicami. 

Po krótkim zapoznaniu dzieci przysłuchiwały się bajce czytanej przez panią Joannę w ramach akcji „Cała polska czyta dzieciom”, a następnie odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanego fragmentu. Dzieci wykazały się uwagą i dociekliwością, co wywoływało uśmiech na twarzy prowadzącej oraz wychowawczyń i opiekunów. 

Na rezultaty akcji nie trzeba było długo czekać. Wkrótce po odwiedzinach z grupą dzieci zaczęły pojawiać się w bibliotece indywidualnie, już po zakończeniu zajęć i tak jak doradzała im bibliotekarka – w towarzystwie rodziców.

Podobne artykuły