Połajewska spartakiada zimowa

POŁAJEWO. Śniegu tej zimy jak na lekarstwo, więc mieszkańcy Połajewa postanowili przeprowadzić zawody sportowe w innych niż związane z białym szaleństwem konkurencjach sportowych. W niedzielę 17 lutego w hali sportowej szkoły podstawowej odbyła się Gminna Spartakiada Zimowa dla mieszkańców wszystkich wsi gminy Połajewo. 

I choć coraz trudniej zachęcić ludzi do udziału w tego typu przedsięwzięciach, połajewska niedziela ze sportem świadczy o tym, że jednak warto. Organizatorem spartakiady był Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Połajewie we współpracy z urzędem gminy. 

W trwających od godz. 14.00 zawodach wzięło udział 49 osób wyłonionych w kwalifikacjach przeprowadzanych na terenie każdej z miejscowości wchodzących w skład gminy. Konkurencji było dziewięć, niektóre, jak np. warcaby i tenis stołowy przeznaczone były oddzielnie dla panów, jak i dla pań. W warcabach mężczyzn najlepsi okazali się zawodnicy z Młynkowa. Krosin dobrze wypadł w tenisie stołowym mężczyzn, natomiast umięśnionym reprezentantom Boruszyna najlepiej wychodziło podnoszenie ciężarka, choć i w innych konkurencjach zdobyli wysokie lokaty. Tarnówko okazało się najlepsze w konkurencjach wymagających precyzji i dobrego oka, zaś panie z tej wsi nie miały sobie równych w warcabach. 

Wszystkim zmaganiom uczestników towarzyszyły wielkie emocje, a nad całością unosił się duch rywalizacji. Ambicje były podwójne: wygrać bitwę-pojedynczą konkurencję, ale również zwyciężyć w całej walce, jako miejscowość. Nad właściwym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Sławomir Kryger, reprezentant organizatorów, czyli Urzędu Gminy. Jedna z zasad obowiązujących podczas sportowych zmagań w Połajewie mówiła, iż jeden zawodnik może startować tylko w jednej konkurencji. 

To zmobilizowało kapitanów drużyn do zorganizowania jak najliczniejszych grup ze swojej miejscowości. Najmniej liczna reprezentacja przybyła z Przybychowa, zaś Krosinek w ogóle nie wziął udziału w spartakiadzie. Najliczniejsze drużyny przyjechały na spartakiadę z Boruszyna oraz Tarnówka i finał należał do mieszkańców tych miejscowości. Decydujące okazały się 2 konkurencje: rzut lotką do tarczy oraz strzelanie z wiatrówki. W obu najwyższe lokaty zdobyli zawodnicy z Tarnówka, a tym samym w tabeli punktacji przybyło dobrych not tej właśnie wiosce. Każda wioska otrzymała dodatkowo punkty za uczestnictwo w spartakiadzie. 

Ostatecznie tzw. rzutem na taśmę zwyciężyło Tarnówko, zaś drugie miejsce przypadło w udziale wielkim pokonanym z Boruszyna. Trzecie miejsce zdobyła reprezentacja Młynkowa. Pozostałe wsie zdobyły kolejno: Połajewo dopiero czwarte, Krosin – piąte i Sierakówko – szóste miejsce. Laureaci poszczególnych konkurencji uhonorowani zostali nagrodami rzeczowymi a zwycięskie wsie otrzymały pamiątkowe puchary. 

Podobne artykuły