Marginalizacja ryczywolan przez powiat

RYCZYWÓŁ. Radny Tetzlaff uważa, iż gmina Ryczywół jest zepchnięta na margines i w ogóle nie istnieje w powiecie obornickim. Słowami – nasza gmina nie istnieje, jeśli chodzi o powiat, ostro skrytykował politykę zarządu powiatu wobec Ryczywołu. 

Jego zdaniem powiat obornicki nie planuje praktycznie żadnych inwestycji na terenie gminy w najbliższych latach. Podobnego zdania jest większość radnych i opinii tej nie kryli. Jedyne planowane przez powiat inwestycje to budowa chodników przy drogach powiatowych, na co zarówno gmina, jak i powiat dadzą po 40 tys. zł. Radny Tetzlaff wyraził podczas ostatniej sesji rady gminy Ryczywół niezadowolenie z tego, że powiat na budowę chodnika w Budziszewku, gdzie mieszka starosta Wańkowicz, dał ponad 100 tys., a gmina Rogoźno tylko 40 tys., zaś w przypadku Ryczywołu zaproponowano niewspółmiernie mniejsze finansowanie planowanej inwestycji. 

Radni narzekali, że skutkiem gier politycznych nie mają żadnego przedstawiciela w powiecie, którego są częścią, dlatego są tak niesprawiedliwie pomijani. Faktycznie w zarządzie zasiada aż czterech mieszkańców gminy Oborniki jeden z gminy Rogoźno Można było usłyszeć w kuluarach narzekania, że po tym jak ich Molski opuścił, mają w powiecie jedynie znaczenie statystyczne. 

Trudno nie przyznać im racji, bowiem śledząc poczynania Jana Molskiego podczas sesji rady powiatu nie odnotowaliśmy ani jednej próby zwrócenia uwagi na gminę, która go do tej rady wybrała. Zanim wyborcy skorygują swój wybór osoby przedstawiciela w powiecie, przydała by się choć odrobina sprawiedliwości i jakaś pomoc dla najmniejszej z gmin naszego powiatu.

Podobne artykuły