Macierzyństwo a spadek bezrobocia w powiecie obornickim

POWIAT OBORNICKI. Bezrobocie w powiecie obornickim wynosi obecnie 8,2%. Dla porównania w sąsiednim powiecie wągrowieckim wynosi dokładnie dwa razy więcej, czyli aż 16,4%. Wielu mieszkańców powiatu znalazło zatrudnienie w Poznaniu a tam stopa bezrobocia to zaledwie 2,3%. 

Podane liczby nie oddają pełnego obrazu, bowiem wiele osób pracuje, będąc nadal zarejestrowanymi w Powiatowym Urzędzie Pracy, jako bezrobotni. 

W najbardziej oddalonej od Poznania gminie Ryczywół bez pracy wciąż pozostają 263 osoby. W dużej mierze są to kobiety w przedziale wieku 40 – 60 lat, albo mężczyźni niezaradni bądź z problemem alkoholowym. W całym powiecie były na koniec ubiegłego roku zarejestrowane, jako bezrobotni jeszcze 1703 osoby, z czego około 1000 trwale. W tej liczbie 761 osób to kobiety. 

Powyższe liczby świadczą o tym, że sytuacja się zdecydowanie poprawia. Mniej pracy mają więc urzędniczki Powiatowego Urzędu Pracy. Jak się zdołaliśmy dowiedzieć, aż trzy z nich są w ciąży i niebawem zajmą się sprawami ważniejszymii, niż bezrobocie w naszym powiecie. Urząd coraz częściej odwiedzają pracodawcy w poszukiwaniu pracowników. To jednak już jest zupełnie inny temat. 

Podobne artykuły