Jest się czym pochwalić

OBORNIKI. Obiekty z gminy Oborniki zostały nominowane do tytułu Modernizacja roku 2007 w XII edycji ogólnopolskiego konkursu. O to zaszczytne miano walczą zgłoszone inwestycje – rewitalizacja Rynku, modernizacja parku miejskiego przy ul. Szkolnej w Obornikach, remont elewacji budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego oraz termomodernizacja budynku Romów przy ul. Droga Leśna 86 w Obornikach. 

Konkurs promuje funkcjonalność przebudowywanych i modernizowanych budynków i budowli, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, stosowanie nowej techniki, wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych i konserwatorskich, wysokie efekty ekologiczne, dbałość o architekturę i ochronę materialnego dziedzictwa kulturowego, rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych.

Organizatorem przedsięwzięcia są Targi Pomorskie i Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego przy współudziale Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa. Celem tej akcji jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w roku 2007 a wyróżniających się szczególnymi walorami. Warto przypomnieć, że w zeszłorocznej edycji uczestniczyło 421 obiektów z terenu całej Polski, z których wyłoniono 91 finalistów, a nagrody i wyróżnienia otrzymało 35 obiektów. 

Gdy tylko konkurs zostanie rozstrzygnięty, powiadomimy o ocenie obornickich obiektów. Pozostało na to jeszcze nieco czasu, nie mniej sama nominacja dościgłego finału to już spory sukces.

Podobne artykuły