Dramatyczna wygrana pod Wawelem

KRAKÓW. Drugie z rzędu zwycięstwo w walce o pierwszoligowe punkty odniosły podopieczne Tomasza Konitza i Katarzyny Przybysz. Tym razem po dramatycznej końcówce pokonały na wyjeździe AZS AWF Kraków 26:25, co pozwoliło Jedynce awansować w tabeli o kolejne oczko wyżej.

Pierwsza połowa meczu to wyrównana gra obu zespołów, czego odzwierciedleniem po 30 minutach walki był remis 14:14. W drugiej części nasze dziewczyny objęły prowadzenie z przewagą 2-3 bramek i taki wynik utrzymywały dość długo. Jednak ostatnie minuty, to coraz bardziej "wyczulona praca sędziów", w efekcie której oborniczanki jedna po drugiej zaczęły wędrować na 2 minutowe kary. Przewagę liczebną szybko wykorzystały  akademiczki i  w ostatniej minucie doprowadziły do wyrównania. Na kilka sekund przed końcową syreną, gdy na parkiecie grały tylko cztery piłkarki Jedynki, przebojową akcją popisała się Dominika Walkowiak rzucając złotą zwycięską bramkę.

Jedynka: Marta Piętowska,  Justyna Cieśla 4, Dominika Walkowiak 3, Sandra Niedzielska 6, Justyna Narożna 2,  Joanna Gładecka 7,  Magda Andrzejewska, Urszula Filoda 4, Joanna Olenderek, Natalia Przybysz.