Drużynowe mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym szkół podstawowych

RYCZYWÓŁ. 15 stycznia w ryczywolskiej hali sportowej najlepsze szkoły podstawowe z eliminacji gminnych walczyły o medale mistrzów powiatu w drużynowym tenisie stołowym. Zawody otworzył dyrektor miejscowego gimnazjum Henryk Szrama. Po kilkugodzinnej rywalizacji przy ośmiu stołach sędziowie Mariusz Adam i Władysław Feldman ogłosili końcowe wyniki.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła SP Ryczywół (Agnieszka Koch i Aleksandra Surma) przed SP Parkowo (Hanna Macioszek i Julita Nowak), SP Budziszewko, SP 2 Oborniki i SP Chrustowo.

Wśród chłopców pierwsze miejsce zajęła SP 2 Oborniki (Michał Grotowski, Michał Iracki i Maciej Strugała) wyprzedzając SP Parkowo (Patryk Nowicki i Łukasz Grzebyta), SP Ryczywół i SP Budziszewko.

Złoci i srebrni medaliści wywalczyli awans do finałów rejonowych  które odbędą się 25 i 27 lutego w nowej hali sportowej w Objezierzu, z udziałem sześciu powiatów.