Złota dziesiątka z Wargowa

WARGOWO. Demografowie biją na alarm, że w Polsce jest zbyt mało urodzeń. Liczące 478 mieszkańców Wargowo ma w tym względzie własną politykę. 

Tam tylko w minionym roku urodziło się aż dziesięcioro maleńkich Wargowian. W marcu urodziła się Marysia Magdziarek, w maju Kubuś Mikołajczak a tydzień później Kubuś Palacz. 3 czerwca na świat przyszedł Błażej Pacyński a 28- go szczęście było podwójne, bo pani Dorota Kubiak powiła śliczne bliźniaczki Martę i Małgosię. W lipcu urodzili się Weronika Kalupa i Amelka Żuk, we wrześniu Nadia Tarczewska a w październiku Palinka Gryzińska. 

Sołtys Irena Magdziarek wraz z radą sołecką i Kołem Gospodarnych Wargowianek zaprosiła całą złotą dziesiątkę na uroczyste spotkanie do świetlicy. Mamy i ojcowie siedli przy kawie i cieście a zaproszony na tę uroczystość burmistrz Bukowski (prywatnie dziadek dwojga wnucząt)  wręczył każdemu maluchowi pluszową przytulankę. 

-Jak tak dalej pójdzie, to niedługo dobijemy do pięćsetki, żartowała pani sołtys a burmistrz dodał w podobnym tonie, że cieszy go taki przyrost przyszłych podatników. Przy okazji spotkania ustalono, że pora pomyśleć o placu zabaw dla maluchów. Jeśli tempo w Wargowie nie osłabnie, to powinien być to plac raczej większy.

Podobne artykuły