Toast noworoczny obornickich elit

OBJEZIERZE. W piątkowy wieczór w salach objezierskiego pałacu odbył się tradycyjny toast noworoczny. Burmistrz Obornik zaprosiła nań najznamienitszych mieszkańców miasta i gminy, którzy dali się poznać ze swej przedsiębiorczości, rzetelności, dobroci serca, talentu, wybitnych osiągnięć czy też w inny szczególny sposób. 

Przybyli także goście w osobach wicewojewody Przemysława Paci, wicemarszałka Arkadiusza Błochowiaka, parlamentarzystów Stanisławów Kalemby i Steca, burmistrzów i wójtów sąsiednich gmin, proboszczów i dyrektorów departamentów oraz urzędów współpracujących z naszą gminą. 

Burmistrz Anna Rydzewska podziękowała im wszystkim za tę współpracę i wspieranie jej inicjatyw na rzecz gminy. Zwróciła się do nich z zapewnieniem – jestem przekonana, że nasze wspólne zaangażowanie oraz wymiana doświadczeń będą owocne i pozwolą skutecznie realizować w nowym roku nadzieje mieszkańców naszej gminy. Bardzo liczę na umacnianie tej współpracy i deklaruję moją do niej gotowość. 

Rydzewska podsumowała rok miniony tymi słowy – mogę z dumą stwierdzić, że dla gminy był on kolejnym rokiem sukcesów, będących efektem wytrwałej i wytężonej codziennej pracy oraz zaangażowania wielu ludzi dobrej woli, panów burmistrzów, współpracowników, wsparty życzliwą pomocą przyjaznych osób z szeregu urzędów i instytucji. Wielu z nich jest dzisiaj wśród nas. Wszystkim bardzo serdecznie za to dziękuję. 

Gdy wymieniła najbardziej znaczące inwestycje roku minionego, których lista była imponująco długa, przeszła do planów na rok 2008. Długo wymieniała zadanie i miejscowości, nazwy ulic do przebudowy i miejscowości, do których dotrze czysta woda i które obejmie plan sanitacji całej gminy. Mówiła tez o obiektach, które zostaną wyremontowane i wybudowane. 

Dość rzec, że władze Obornik planują zdobycie kolejnych środków unijnych, na które złożyły już szereg projektów o łącznej wartości – 60 mln zł, a zadania inwestycyjne zaplanowały w budżecie kwotę aż 16 mln 250 tys. zł. 

Podsumowując i planując Rydzewska nie omieszkała pochwalić się nagrodami, jakie ostatnio Oborniki otrzymały, takimi jak po raz trzeci certyfikat Gmina Fair Play czy prawo do używania nazwy – Złota Lokalizacja Biznesu. Pani burmistrz mówiąc o sukcesach nie zapomniała o ich autorach. Wymieniała zatrudnionych przez siebie pracowników, firmy i instytucje, organizatorów imprez kulturalnych i sportowych, inicjatorów akcji prowadzonych przez organizacje pozarządowe. 

Dziękowała sponsorom, działaczom społecznym, działaczom kultury i sportu. Złożyła także podziękowania przedstawicielom lokalnych mediów za zainteresowanie sprawami naszej gminy. – Dzięki waszej pracy szerokie rzesze mieszkańców informowane były o najważniejszych wydarzeniach. W Nowym Roku życzę przede wszystkim dalszego profesjonalizmu oraz obiektywizmu – tak potrzebnych w tej wymagającej pracy. 

Piszemy o tym nie kryjąc satysfakcji, bowiem lokalna prasa częściej słyszy od wszelkich władz utyskiwania i przygany, niż pochwały. 

Powód do zadowolenia mieli piątkowego wieczoru także ci, którzy otrzymali za wybitne dokonania honorowe wyróżnienia. Po ich wręczeniu przyszła kolej na toast noworoczny a potem na bankiet. Ten przygotowała restauracja Culinaria, co powinno wystarczyć za opis wspaniałych przekąsek serwowanych zebranym w obiezierskim pałacu. 

Bankiet był też okazją do spotkań i rozmów, na które w normalnym zabieganym dniu nie zawsze jest czas.

Podobne artykuły