Rogoziński toast burmistrza Janusa

ROGOŹNO. 7 stycznia w sali widowiskowej Ośrodka Kultury odbyło się gminne spotkanie świąteczno – noworoczne. Była to okazja do przedstawienia dokonań minionego roku i ich oceny. 

Wśród przybyłych gości znaleźli się przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, powiatowego a także goście z ościennych gmin. Przybyli też dyrektorzy placówek oświatowych i jednostek gminnych, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz bardzo skromne grono rodzimych przedsiębiorców. 

Rolę gospodarza sprawowali burmistrz Janus i przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Hinz. Ten ostatni dopatrzył się w minionym roku wielu pozytywów, wśród których podkreślił rozszerzenie strefy ekonomicznej firmy należącej do sieci Ikei. 

Bogusław Janus skupił się nad wykonanymi i zaplanowanymi inwestycjami, nowym budżetem co wiąże się z nowymi zadaniami oraz na rozwijającej się współpracy z partnerami zagranicznymi. Głos zabrał też wicemarszałek Wojciech Jankowiak zwracając uwagę na piękno samorządu. – Każda gmina tworząc indywidualną jednostkę ma możliwość udoskonalać to, co istnieje i realizować nowe inwestycje. W ramach swych zdolności finansowych macie możliwość realizować oczekiwania mieszkańców a jeżeli plany gmin łączą się we współpracy z powiatem i z województwem, to należy pogratulować zgodności działań i odwagi. Ks. Jan Kasztelan skupił się frasującej go sprawie – nagminnego wyjazdu za chlebem młodych ludzi. Potem przy lampce szampana wszyscy życzyli sobie pomyślności i samych pozytywów w nowym roku. 

Spotkanie uświetniło widowisko jasełkowe  podopiecznych z Wiardunek oraz pastorałki grupy teatralnej TO MY.

Podobne artykuły