Kolejny udany koncert w bibliotece

OBORNIKI. W piątkowy wieczór liczna publiczność zasiadła w sali koncertowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Oborniki. Przyciągnął ją koncert kolęd żeńskiego chóru z Gimnazjum nr 1 w Obornikach.

Gimnazjalistki pod batutą Justyny Mroczkowskiej wykonały kilka pastorałek i kolęd. Zebrały za to gorące brawa. Nie mniej podobało się trio występujące w składzie Dorota Janus, Ewa Tuskowska i Justyna Mroczkiewicz. 

Pierwsza z wymienionych to jeszcze uczennica gimnazjum dwie kolejne panie to nauczycielki muzyki. Jak same przyznały, był to ich pierwszy występ w tym składzie i jeszcze nie wybrały nazwy dla swojego zespołu. Trio wykonało kilka kolęd i pastorałek w zupełnie nowych i nie typowych aranżacjach. 

Publiczność miała zadanie dodatkowe, ponieważ tytuły utworów nie były zapowiadane i słuchacze mogli pobawić się w zgadywanie, cóż to za znana kolęda w tak niecodziennym brzmieniu? 

Spotkanie kolędowe zakończyło się bisami i burzą oklasków, a gospodyni wieczoru dyrektor biblioteki Krystyna Eichler podziękowała za występ wręczając artystkom czerwone róże. Na koniec warto dodać, że oszczędną, ale świetną w swej prostocie dekorację zaprojektowała i wykonała Dorota Brygmann.

Podobne artykuły