Bogdanowscy fałszerze wódki używali zmodyfikowanej gentycznie soi

BOGDANOWO. Przed kilkoma miesiącami pisaliśmy o nielegalnej rozlewni wódek w Bogdanowie. Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Obornikach, a ta zakończyła ją przesłaniem do sądu aktu oskarżenia.  Zarzuty usłyszeli Remigiusz G. i Józef W. .

Oskarżęni są o to, że wprowadzili do obrotu handlowego podrobiony alkohol znanych marek. Były to wódki Finlandia, Bols, Smyrnof i inne.  W ich magazynku znajdującym się we wsi Bogdanowo policja znalazła ponad 300 butelek i gotowe do naklejenia etykiety. Prócz tego znaleziono aż 1095 litrowych butelek oleju wyprodukowanego ze zmodyfikowanej genetycznie soi. Taki olej nie ma dopuszczenia do handlu w Polsce a zwłaszcza bez wyraźnego ostrzeżenia. 

Obaj zatrzymani w tej sprawie tłumaczyli naiwnie, że znaleziony u nich olej jest ze zwykłej soi a im pomyliły się tylko etykietki. Remigiuszowi G. i Józefowi W., grozi nie tylko kara za wprowadzenie do obrotu podrobionego produktu, ale i kara za pogwałcenie artykułu o bezpieczeństwie żywności. Ponadto muszą się liczyć z procesem wytoczonym im przez choćby tylko obornickiego Bolsa, który mógł ponieść stratę marketingową poprzez handel fałszowanymi produktami tej znakomitej marki. 

Podobne artykuły