Stary nowy zarząd rogozińskich emerytów

ROGOŹNO. Bardzo pracowicie rozpoczęli nowy rok emeryci i renciści oddziału rejonowego ZREiI w Rogoźnie. Już 2 stycznia zwołano walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze, którego zadaniem było wyłonienie nowego zarządu na nadchodzącą 5-letnią kadencję. Dotychczasowy zarząd pracował 10 lat i z obowiązków wywiązywał się bez zastrzeżeń a nawet robił więcej, niż zaplanował. 

Trudno się zatem dziwić się członkom głosującym przeciwko zmianom personalnym. Wszyscy chwalili cotygodniowe spotkania i stworzenie sekcji robótek ręcznych oraz towarzystwa śpiewaczego. Także wyjazdy krajowe i zagraniczne, pielgrzymki do Sanktuarium, aktywne uczestnictwo w wydarzeniach lokalnych, wieczorki na których wspólnie bawią się z przyjaciółmi kół z Obornik i Ryczywołu. Pamiętając o zasługach głosowali nad utrzymaniem dotychczasowych władz Związku zwiększając go nawet do osmiu osób i wprowadzając dwóch nowych członków. 

Po ukonstytuowaniu się zarządu, pracować on będzie w składzie: Czesława Sołtysiak – przewodnicząca, Zofia Andrzejczak – zastępca, Irena Leśnicka – sekretarz, Maria Pufal – skarbnik oraz członkowie Henryk Wesołowski, Felicja Kwaśniewska, Jadwiga Łucka, Maria Kościelna. W komisji rewizyjnej zasiadą: Marian Matz – przewodniczący, Józefa Rzepecka – zastępca i Maria Bielejewska – sekretarz. 

Po części oficjalnej, rodzimy chór pod batutą dyrygenta Alojzego Jóźwiaka zaśpiewał kolędy, po czym emeryci i renciści bawili się do późnych godzin nocnych na pierwszej w tym roku zabawie karnawałowej.

Podobne artykuły